@mashhadrokhdad
menusearch
mashhadrokhdad.ir

مدیرکل قرآن و عترت وزارت آموزش و پرورش: خراسان رضوی خواستگاه و منشاء تحولات قرآنی کشور است

جستجو
۱۴۰۳/۳/۲۴ پنج شنبه
(0)
(0)
مدیرکل قرآن و عترت وزارت آموزش و پرورش: خراسان رضوی خواستگاه و منشاء تحولات قرآنی کشور است
مدیرکل قرآن و عترت وزارت آموزش و پرورش: خراسان رضوی خواستگاه و منشاء تحولات قرآنی کشور است

مدیرکل قرآن و عترت وزارت آموزش و پرورش:

خراسان رضوی خواستگاه و منشاء تحولات قرآنی کشور است

 
 
 
 
 
 
مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش از برگزاری نهمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان سراسر کشور به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، ۲۴ تا ۲۶ خرداد ماه در مشهد مقدس خبر داد.
 
 
 
 
 
به گزارش پایگاه خبری مشهد رخداد؛ میکائیل باقری. در نشست خبری نهمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان سراسر کشور که در سالن جلسات شهدای گمنام اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی برگزار شد، گفت: اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ۹ دوره کریمانه میزبان مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان را پذیرفته است. این استان همواره خواستگاه و منشاء تحول در قرآن کشور بودند.
 
وی افزود: امسال دو رویداد رقابتی قرآن و عترت را در بخش فرهنگیان و دانش‌آموزان پسر در مشهد مقدس برگزار خواهیم کرد. نهمین دوره مسابقات قرآن‌، عترت و نماز فرهنگیان در پنج رشته، قرائت، حفظ کل، حفظ ۱۰ چزء، نهج‌البلاغه و روش تدریس احکام برنامه ریزی شده است.
 
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش، با اشاره به اینکه مسابقات دانش‌آموزان پشتوانه تربیت قاریان و حافظان کشور است، اظهار کرد: زیرساخت مسابقات کشوری هر چه ارتقاء و کیفیت پیدا کند، باعث ارتقاء قاریان کشور می‌گردد. اگر قرار است دانش‌آموزان ارتقاء پیدا کنند باید افرادی به عنوان استاد راهنما و متخصص در کنار آنها باشند که این از بستر مسابقات فرهنگیان بیرون می‌آید.
 
باقری با بیان اینکه در مرحله اول نهمین دوره مسابقات در سه سطح برگزار شد، ابراز کرد: در مرحله منطقه ای که برخی استان‌ها در رشته‌های بیشتر از ۵ رشته برگزار گردید، ۷۰ هزار نفر در ۵ رشته کشوری و ۱۰۰ هزار نفر در تمام رشته‌ها شرکت داشتند. نمایندگان به مرحله استانی شرکت و در نهایت ۵ نفر برادر و ۵ نفر خواهر از هر استان به بخش مقدماتی کشور حضور پیدا کرده که اکنون در مرحله نهایی کشور میزبان ۱۶۰ نفر از سراسر کشور هستیم.
 
وی در خصوص هیات داوران نیز توضیح داد: ۱۸ نفر از بهترین داوران کشور، که سرآمدان هستند داوری مسابقات را بر عهده دارند. داوران بخش قرائت و حفظ از افرادی انتخاب شده‌اند که در مسابقات بین‌المللی داوری می‌کنند و داوران بخش روش تدریس احکام و نهج البلاغه از اساتید دانشگاهی هستند.
 
مدیر کل قرآن و عترت وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: افتتاحیه مسابقات در ۲۴ خرداد ماه در هتل امامت خواهد بود و تا ۲۶ خرداد ادامه دارد. قرار است مسابقات رشته قرائت از رسانه ملی پخش زنده شود. برگزیدگان مسابقات از امتیازات رده‌بندی استفاده خواهند کرد و در نقل و انتقالات داخل استانی نیز قابل اهمیت است.
 
علی مهدوی‌خواه، معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: افتخار داریم میزبان ۹ دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان کشور باشیم و تمام دوره‌های قبل نیز در این استان برگزار شده‌ است. در این دوره میزبان حدود ۲۰۰ نفر از همکاران فرهنگی سراسر کشور هستیم. برای برگزاری دوره نهم از مدتها قبل ۱۰ کمیته تدارک دیده شد تا مقدمات مسابقات خوبی را داشته باشیم.
 
وی با اشاره به ابنکه نگاه ما به شرکت کنندگان در مسابقات، نگاه به زائرین امام رضا (ع) است، بیان داشت: در سطح استان خراسان رضوی تلاش کردیم از ابتدای سال تحصیلی فعالیت‌های قرآنی در سه دسته مخاطب دانش‌آموزان، فرهنگیان و والدین ببینیم. برای دانش‌آموزان سه اقدام جدی انجام گرفت، که برجسته‌ترین آنها تقویت حفظ قرآن کریم با طرحهای مختلف بود.
 
مهدوی خواه ادامه داد: در بخش فرهنگیان مهمترین آنها طرح روخوانی و روانخوانی قرآن کریم بود که هدف‌گذاری توانمندی ۶ هزار نفر شکل گرفت. در بخش والدین، نیز با محوریت دارالقرآن کریم در با طرحهای به دنبال توانمندسازی آنها بودیم. ما در استان ۷۰ مرکز دارالقرآن داریم. تلاش ما این است با همکاری همه نهادها از جامعه مخاطب، همراه کردن خانواده و بهرمندی از فرهنگیان، جمعیت بیشتری را زیر چتر فعالیت‌های قرآنی قرار دهیم.
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر