@mashhadrokhdad
menusearch
mashhadrokhdad.ir

انتقال خون خراسان رضوی، خون دل می‌خورد

جستجو
۱۴۰۳/۳/۲۰ یکشنبه
(0)
(0)
انتقال خون خراسان رضوی، خون دل می‌خورد
انتقال خون خراسان رضوی، خون دل می‌خورد

انتقال خون خراسان رضوی، خون دل می‌خورد

 
 
 
 
مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی گفت: در استان خراسان رضوی با کمبود شدید فضای فیزیکی و نیروی انسانی مواجه هستیم. ۱۲ سال است پروژه بر زمین مانده داریم. بیش از ۱۰ بیمارستان و ۳ هزار تخت بیمارستانی بار درمانی و تامین خون ما اضافه شده است، اما فضای فیزیکی افزایش نداشته.
 
 
 
 
 
 
 
به گزارش پایگاه خبری مشهد رخداد؛ دکتر سعید اصغریان در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته انتقال خون برگزار شد، با اشاره به هدف گذاری اهدای خون در بانوان را جوانان گفت: در سال‌های اخیر رشد اهدای خون در جوانان رشد مناسبی بوده است. سن اهدای خون ۱۸ تا ۶۰ سال و در اهدا کنندگان مستمر تا ۶۵ سال است. اگر اهدای خون در جوانان کاهش پیدا کند، در آینده دچار مشکل خواهیم شد.
 
وی افزود: در سال ۱۴۰۲ با همت همکاران کارهای خیلی خوبی انجام گرفت. مهمترین دستاورد، برپایی معنوی‌ترین پایگاه انتقال خون در صحن پیامبر اعظم حرم مطهر بود، که در ۴ فعالیت این پایگاه شاهد مراجعه بی سابقه زائرین و مجاورین هستیم. اقدام دیگر افزایش ۱۰۰ درصدی خدمت رسانی در تربت جام بود که از سه روز به ۶ روز افزایش پیدا کرد.
 
مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی اظهار کرد: در سال گذشته ارتقاء زیرساخت و افزایش تعداد تخت در پایگاه‌های سطح شهر مشهد را داشتیم. یکی از دستاوردهای دیگر ارتقاء کیفیت با سه دستگاه آزمایشگاهی به روز جهان بودیم، که با این دستگاه کیفیت خون اهدایی در سطح بین‌المللی قرار گرفت.
 
دکتر اصغریان با بیان؛ افزایش دو برابری ظرفیت ذخایر با سردخانه‌های سیار، تخصیص اعتبار اولیه برای ساختمان سناباد، انجام پویش های مختلف در سال گذشته از جمله دستاوردهای سال ۱۴۰۲ بود، ابراز کرد: برای احداث و تکمیل پروژه ۵ طبقه سناباد، ۱۷۰ میلیارد تومان دیده شده است. سال گذشته برای طبقه همکف، سالن اهدا و آزمایشگاه، مبلغ ۳۵ میلیارد تصویب شد که ۲۶ میلیارد تومان تخصیص پیدا کرد.
 
وی عنوان کرد: سال گذشته ۲۰ درصد افزایش تقاضای بیمارستانی داشتیم. مشهد قطب سلامت کشور است. اگر نتوانیم همپای آنها باشیم، نمی‌توانیم خون کافی اختصاص دهیم و این به معنای آن است که بسیاری از اعمال جراحی به تعویق می‌افتد و جان برخی بیماران در خطر خواهد بود.
 
مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی در راستای افزایش مشارکت اجتماعی از تشکیل مجمع خیرین انتقال خون خبر داد و بیان داشت: این مجمع در حال ثبت در استانداری است. سال گذشته برای فعالیت‌های خرد و کلان از طریق خیرین ۳ میلیارد تومان کمک به انتقال خون شده است. همچنین به جهت ترویج فرهنگ انتقال خون سال قبل، تفاهم‌نامه با آموزش و پرورش امضاء شد و همکاری با دانشگاه‌ها با حضور تیم سفیران را داشتیم.
 
دکتر اصغریان در خصوص برنامه‌های هفته انتقال خون نیز گفت: برگزاری همایش اهداکنندگان رکورد دار، تغییر نام پایگاه انتقال خون " امید " به نام شهید " مالک رحمتی" برگزاری مسابقه طراحی لوگو اهداکنندگان خون، اکران های شهری با همکاری شهرداری مشهد، تجلیل از اهداکنندگان، حضور تیم های سیار در ارگان و سازمان‌ها، همکاری با مرکز رسیدگی به امور مساجد در راستای ترویج اهدای خون در مساجد و حضور در برنامه‌های تلویزیونی از جمله برنامه‌های پیش بینی شده برای هفته گرامیداشت انتقال خون است.
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر