@mashhadrokhdad
menusearch
mashhadrokhdad.ir

تقدیر به افتخار سلام فوتسال افغانستان به جام جهانی

جستجو
۱۴۰۳/۲/۲۱ جمعه
(0)
(0)
تقدیر به افتخار سلام فوتسال افغانستان به جام جهانی
تقدیر به افتخار سلام فوتسال افغانستان به جام جهانی

تقدیر به افتخار سلام فوتسال افغانستان به جام جهانی

 
 
 
 
 
همایش تقدیر از عملکرد درخشان تیم ملی فوتسال افغانستان در جام ملتهای آسیا و صعود به جام جهانی ۲۰۲۴ توسط بنیاد خیریه و شخصیت ملی، مردمی کشور افغانستان الحاج احمد شاه فقیری، با حضور پرشکوه شخصیت های سیاسی و ملی کشورهای افغانستان و تاجیکستان و ایران، سرمایه‌گذاران، صنعتگران و ورزش دوستان کشور افغانستان برگزار شد.
 
 
 
 
 
 
به گزارش پایگاه خبری مشهد رخداد؛ عبدالجبار انصار، سرکنسول کشور افغانستان در مشهد در همایش تقدیر از عملکرد تیم ملی فوتسال افغانستان در جام ملتهای آسیا و صعود به جام جهانی ۲۰۲۴ که توسط شخصیت ملی و مردم دوست کشور افغانستان الحاج احمد شاه فقیری در محل هتل نوین پلاس مشهد برگزار شد، گفت:  ورزش عبادت است، بخصوص که اکنون مشکلات و معضلات جوانان زیاد شده است و آنها را به بیراهه می‌کشاند، اما جوانان تیم ملی فوتسال ما هم برای خودشان و هم برای ملت افغانستان افتخار آفریدند.
 
وی افزود: وقتی به آلام، رنج‌ها و مصیبت‌های مردم افغانستان نگاه می‌کنیم، زیاد است، اما تجار عزیزی مثل احمد شاه فقیری وجود دارند که با تلاش‌های خود، این دردها را تسکین می‌دهند که از تک تک تلاش‌های آنها تشکر می‌کنم. مال بی سخاوت دشمن است و اگر مال و سخاوت با هم باشند روز به روز این مال هم بیشتر و بیشتر می‌شود.
 
سرکنسول افغانستان تاکید کرد: کشور افغانستان افتخارات زیادی دارد. تاریخ، جغرافیا و جوانانی که به اصالت افغان و افغانستانی برمی‌گردند. فرق نمی‌کند که از کجای این کشور و چه نژادی باشند، همه برای افتخار این کشور قدم برمی دارند.
 
انصار، با بیان اینکه؛ جغرافیایی عریض و طویل خراسان و ایران، افغانستان و تاجیکستان همه یک ملت هستند و افتخارات مشترک و بزرگی داشته‌اند، اظهار داشت: از مردم ایران که ۴۰ سال مهمان نوازی کردند، از مسئولین استان خراسان رضوی که کلاس‌های درس برای مهاجرین افغان مهیا نمودند، تشکر می‌کنم و این از یاد ملت قدرشناس افغانستان نمی‌رود.
 
وی تاکید کرد: امروز روز دختر است، امیدوارم امسال تا پایان سال کلاس های درس برای دختران در کشورمان دایر شود و دختران افغانستان بر سر کلاس‌های درس برگردند و آماده افتخار، برای کشور باشند.
 
حاجی خلیل احمد شهیدزاده، مشاور ارشد بنیاد خیریه الحاج احمد شاه فقیری نیز در این مراسم گفت: محفل امشب، مجلس شکرگذاری از خدای عزیز و مهربان است. مراسم قدرشناسی از فرزندان برومند و جوانان عزیزمان که پر تلاش و سخت کوش که روز و شب تلاش کردند تا امشب ما کنار هم قرار بگیریم.
 
وی ادامه داد: همه ما از افغانستان و ایران و تاجیکستان کنار هم قرار داریم تا قدردان جوانانی باشیم که ورزش را سرلوحه خود قرار دادند. با ورزش برای کشور افغانستان ارزش آفریدند و نام افغانستان را به جهان بردند. قدردانی و شکرگذاری داریم از شخصیت ملی و تجار عزیزمان آقای فقیری که با توانمندی و توکل به خدا کنار مردم کشورمان است.
 
مشاور ارشد بنیاد با اشاره به اینکه؛ شعار " خدا، وطن، مردم" شعار آقای فقیری است، اظهار کرد: آقای فقیری در تمام عرصه‌های مختلف برای عده زیادی اشتغال آفریدند، که این خود عبادت است و سازندگی با عمل است. حرکت آقای فقیری برای صدها جوان و صنعتکاران است که برای افغانستان کار کنند.
 
شهیدزاده با بیان اینکه در ۲۰ کشور جهان کار جریان دارد، تصریح کرد: احمد شاه فقیری می‌گوید، ما سفره‌ای پهن کرده‌ایم که هزاران نفر در کنار این سفره نان می‌خورند و من نیز یکی از آنها هستم. بنیاد احمد شاه فقیری متکی بر خودش است و از هیچ مرجع دیگر کمک نمی‌گیرد. بنیاد غیر سیاسی است و فقط برای خدا و مردم است. بنیاد خانه به خانه می‌روند تا کسانی که نیاز دارند امکانات به آنها برسد. در کار ما هیچ مرزی و امتیازی بین افراد و نژاد  نیست، فقط معیار کار خدمت به مردم است.
 
مشاور ارشد بنیاد با اشاره به اینکه مکتب خصوصی الحاج احمد شاه فقیری به عنوان مکتب نخبه تقدیر نامه گرفته است، بیان داشت: بخش درمانی و دیالیز، ورزش، صنعت و امور اجتماعی از جمله فعالیت‌های بنیاد است که حلقه وصل بین افراد را ایجاد کرده است و هر کاری می‌کنیم با شعار رضای خدا و رضای مردم بوده است.
 
وی تصریح کرد: خدمت به مردم افغانستان که زجر کشیده دو ابر قدرت شوروی و آمریکا و بازمانده از جنگ‌ها هستند، عین عبادت است. هر کس که لبخند بر چهره مردم این کشور آورد عبادت کرده است. ملت افغانستان نیز در هر کجای دنیا زندگی کنند قلبشان برای این کشور می‌تپد. آرزو داریم ملت و کشورمان سربلند شوند. ملت افغانستان برای افغانستان عزیز کار کنند و امنیت و آرامش افزون سازند.
 
خلیل احمد شهیدزاده تاکید کرد: جوانان تیم فوتسال تنها توپ نزدند، بلکه نام و اعتبار کشورمان را بلند آوازه کردند. اعضای تیم نگاه دنیا را به افغانستان تغییر دادند و اکنون دنیا از زاویه دیگر به کشورمان نظر دارند که ما می‌توانیم افغانستان را بسازیم. امروز ورزش بین جوانان عبادت است و در رشته‌های مشت زنی، کشتی، کریکت رشد داشته است.
 
مشاور ارشد بنیاد خیریه الحاج احمد شاه فقیری ابراز کرد: برای کشور خودمان دعا می‌کنیم که به آرزوهای بلند‌مان برسیم. دعا می‌کنیم دستمان به کمک دیگر کشورها نباشد. دعا می‌کنیم کسانی به مهاجرین افغان کمک می‌کنند با انصار صدر اسلام محشور نماید. این جشن متعلق به مردم افغانستان، جامعه ورزشی و کسانی است که آرزوی افغانستان متحد و سربلند دارند.
 
محمود سیادت، رئیس اتاق مشترک ایران و افغانستان در ایران نیز بیان کرد: بیشترین مهاجر را در دنیا، کشور افغانستان خسته از جنگ‌های داخلی و خارجی دارد. این کشور روزهائ سختی را در ۴۵ سال اخیر پشت سر گذاشته است، اما مردم افغانستان در هر کجای دنیا باشند همه عرق ملی داشته و در روزهای سخت همیشه همراه بوده‌اند.
 
وی افزود: امید داریم با همه سختی هایی که بر آنها رفته، در آینده نزدیک مانند ققنوس سر برآورند و شاهد افغانستان متفاوت باشیم. مردم این کشور در هجرت یاد گرفتند پیشرفت کنند و قدم‌های بزرگی برداشتند. سیاست دولت افغانستان نیز تولید داخل است و امنیت نسبی برقرار بوده، به شدت امید داریم در سالهای کوتاه پیش رو فضای افغانستان رفاه و اشتغال ایجاد نماید که این ملت بیش از هر چیز به امید نیازمند است.
 
سیادت با تحسین از عملکرد تیم فوتسال افغانستان در جام ملتهای آسیا گفت: این همراهی دو ملت ایران و افغانستان که یک مربی از یک ملت پرورش جوانان ملت دیگر را برعهده گرفت و آنها را سربلند کرد غرور آفرین است. این همراهی در عرصه‌های دیگر بخصوص تجارت، اقتصاد و دانش فنی و یادگیری تنها توسط جوانان این کشور می‌تواند به پیشرفت افغانستان کمک نماید.
 
رئیس اتاق مشترک ایران و افغانستان تاکید کرد: ساخت افغانستان اول نیاز به برگشت سرمایه و سرمایه‌گذاران افغانستانی دارد. نقاط افغانستان در حال بازسازی و نوسازی است. امروز افغانستان به افراد خیر و کارآفرین نیاز دارد و بهترین کارآفرینی اشتعال مولد است که ارزش افزوده ایجاد نماید.
 
مجید مرتضایی، سرمربی تیم ملی فوتسال افغانستان نیز در این مراسم تقدیر گفت: خدا را شکر می‌کنم که این لطف را به من کرده که سبب لبخند ملتی شوم. لذت بردن از لذت دیگران، خیلی لذت بخش است مخصوصا وقتی این لذت را بر چهره کسانی می‌نشانی که هم میهن شما نیستند. وقتی که آرامش و امنیت را در چهره کسانی که محنت دیده‌اند، می‌بینی، با هیچ چیزی قابل مقایسه نیست.
 
وی افزود: بازیکنان و جوانان افغانستان در مسابقات آسیایی با تعصب و اخلاق بودند. آنچه در تیم تاثیرگذار بود، یکدلی بود و در راستای یکدلی کاپیتان تیم نوبتی شد. تیم ما بجز ۴ بازیکن که بصورت حرفه‌ای فوتسال بازی می‌کنتد بقیه آماتور بودند که باید هم کار می‌کردند و مخارج زندگی را مهیا و هم تمرین می‌کردند.
 
سرمربی تیم ملی فوتسال افغانستان تصریح کرد: چهار ماه تیم شبانه روز در اردو بودند و این سختی را به خانواده دادند تا افتخار افغانستان شوند. این افتخار خیلی به مودت و دوستی دو کشور ایران و افغانستان کمک کرد. مطمئن هستم در جام جهانی نیز تیم ملی فوتسال افغانستان موفق ظاهر خواهد شد و باز هم جشن آن را شاهد خواهیم بود.
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر