@mashhadrokhdad
menusearch
mashhadrokhdad.ir

سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد آماده میزبانی از بهار

جستجو
۱۴۰۲/۱۲/۲۷ یکشنبه
(0)
(0)
سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد آماده میزبانی از بهار
سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد آماده میزبانی از بهار

سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد آماده میزبانی از بهار

 
 
 
 
 
 
ریاست سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد از آمادگی تمام معاونت‌های سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد برای میزبانی از زائرین و مجاورین در استقبال از بهار طبیعت و بهار قرآن خبر داد.
 
 
 
 
 
 
به گزارش پایگاه خبری مشهد رخداد؛ جاوید کیانی در نشست خبری رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد، گفت: رویکرد جدید سازمان و سیاستی که دنبال می‌شود، جهت خدمت به شهر برنامه ریزی شده است. امسال شانزدهمین دوره استقبال از بهار با عنوان هنرهای شهری مشهد برگزار می‌شود فراخوان استقبال از بهار تابستان در ۶ بخش، گلستان، المان‌های موقت، تزئینات شهری، دیوارنگاری، جشنواره نور و جشنواره هنرهای مردمی منتشر شد.
 
وی افزود: در بخش‌های گلستان، المان‌های موقت، دیوارنگاری، تزئینات شهری و جشنواره نور، ۲ هزار اثر داوری شد و ۷۰۰ هنرمند مشارکت داشتند که ۵۰ درصد بانوان و ۶۵ درصد هنرمندان مشهدی بوده‌اند. ۷۰۰ المان در حوزه معاونت فرهنگی در ۳۵۰ نقطه جانمایی گردید. همچنین ۲۰ المان دائم با موضوعات خانواده، مقاومت، ایثار و شهادت و فرهنگ رضوی داریم و ۶ هزار متر مربع دیوارنگاری شده است.
 
معاون شهردار مشهد با بیان اینکه؛ امسال در جشنواره نور، ۶ هکتار در مجموعه کوهسنگی در حال انجام است، خبر داد: در حوزه اسکان، ۴۲ مرکز اسکان موقت با ظرفیت ۴۵ هزار نفر شب آماده سازی شده است. همچنین ۱۸ پایگاه راهنمای زائر و گشت موقت داریم. در ۵۰۰ نقطه شهر با موضوع حضرت امام رضا(ع) و شاهنامه پرده‌خوانی خواهیم داشت.
 
کیانی تصریح کرد: ایستگاه افطاری در ماه مبارک رمضان داریم که سعی کردیم ایستگاه افطاری در سطح شهر و پایانه‌ها استقرار داشته باشیم. همچنین در ورزش و سلامت امسال سومین دوره جام برکت و کرامت، در ۱۹ رشته ورزشی در حال برگزاری است. جام رمضان مشهد در کشور بی سابقه است. امسال با هدف روحیه و نشاط و ترغیب به ورزش و سلامت، جام رمضان مشهد در سه بخش آقایان، بانوانان، جانبازان و معلولین برگزار می‌گردد.
 
ریاست سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد تاکید کرد: حمایت از گروه‌های اجتماعی در عرصه‌های مختلف برای حال شهر موثر است و ارتقاء می‌دهد. خود مردم می‌توانند در ارتقاء فرهنگ شهروندی نقش ایفاء کنند. گروه‌های مرجع و مردم می‌توانند در بسیاری از اهداف موثر باشند. برون سپاری برنامه‌ها جزء سیاست‌های اصلی است. شهرداری از تصدی‌گری بپرهیزد و از این کار نترسد.
 
یوسف اسماعیل زاده، معاونت فرهنگی سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد نیز عنوان کرد: شانزدهمین دوره استقبال از بهار را با نگاه به بهار معنویت رقم می‌زنیم. فراخوان این دوره در ۶ حوزه مرداد ماه منتشر شد. المان‌ها دو نقش موقت و دائم دارند. المان‌ها دائم، جانمایی می‌شوند و المان‌های موقت برای سال‌های بعد مرمت و استفاده می‌شوند. امسال ۹۰ اثر از سال‌های قبل مرمت شده است.
 
وی ادامه داد: در جشنواره نور که کار ویژه ما است، با فضای متفاوت که هم رویدادی و هم المان است در ۹ هزار متر مربع خواهیم داشت. در بخش هنرهای مردمی نیز برای اولین بار در قالب سرود و نمایش فراخوان شد که ۱۰۰ اثر در بخش نمایش ارسال گردید. در بخش سرود نیز در حال انجام است. تلاش ما این بوده، مشارکت هنرمندان را در مدیریت شهری فراهم نمائیم.
 
اسماعیل‌زاده بیان کرد: در بخش رویدادی برنامه‌های مختلف صورت می‌گیرد. نوروز با شهدا، فضا آرایی شهری، همکاری در نمایشگاه قرآن، نمایشگاه قرآن محلات در نیمه دوم ماه رمضان، نسیم وحی در ۱۳ نقطه شهری، نوای ملکوت در ۴ نقطه شهر، رویداد هزاران قمر هر شب بعد از افطار در بهشت رضا و بوستان جبهه همین نزدیکی است، نمایشگاه قدر تا غدیر و مشارکت در بزرگترین سفره افطاری خیابان امام رضا، از جمله برنامه‌ها است.
 
مهدی ابراهیمی، معاونت اجتماعی و مشارکت‌ها نیز اظهار داشت: با مشارکت شورای اجتماعی محلات در ۱۷۰ محله بازدید از خانواده ایثارگران پیش‌بینی شده است. ۴۰ ایستگاه افطاری ساده در پایانه‌های اصلی اتوبوس و ایستگاه‌های منتخب قطار شهری داریم. پویش مشهد مهربان برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد از ولادت امام حسن مجتبی(ع) تا ولادت امام رضا(ع) و ساماندهی متکدیان شهری با ۱۵ گشت خودرویی و چند گشت پیاده، برای این ایام تدارک دیده شده است.
 
سید حسین غیاثی، معاونت سلامت و تربیت بدنی سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد گفت: سومین دوره جام برکت و کرامت در قالب جام رمضان در حال برگزاری است. مسابقات در سه بخش بانوان، آقایان و جانبازان و معلولین برگزار می‌شود. همجنین رشته ساحلی را امسال به جام رمضان اضافه کردیم.
 
وی با بیان اینکه؛ فوتسال ویترین ورزش‌ها است، خبر داد: برای مسابقات فوتسال ابتدا ۸ سالن انتخاب شد ولی بخاطر استقبال بی نظیر بعد دو سالن دیگر اضافه گردید. یکی از مزایای این مسابقات پراکندگی در سطح شهر است که دسترسی شهروندان را راحت نمود. ۳ هزار و ۵۰۰ ورزشکار و عوامل در مسابقات حضور دارند و هر شب ۵ هزار نفر از مسابقات هر سالن دیدن می‌کنند. استقبال بی نظیر از مسابقات جام رمضان در رشته‌های مختلف این نیاز را می‌طلبد که زیر ساخت‌های ورزشی بیشتر شود که ورزش می‌تواند نشاط اجتماعی را بالا ببرد.
 
سید جلیل بامشکی، معاون زیارت و گردشگری سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد نیز در این نشست خبری بیان کرد: اولویت فعالیت در نوروز و ماه مبارک رمضان ۱۴۰۳، میزبانی از زائرین است. تجربیات از تقارن این دو مناسبت به ۳۰ سال قبل برمی‌گردد، اما با تجربیات سال‌های قبل برنامه ریزی در تمام حوزه‌های شهرداری مشهد انجام شده است، تا میزبان شایسته باشیم.
 
وی افزود: ۴ ایستگاه استقبال از زائر در ورودی های شهر مشهد از ۲۵ اسفند فعال شده است. در کمیته اسکان یه عنوان یک بازو حضور داریم و آمادگی داریم در صورت پر شدن مراکز اسکان رسمی، میزبان زائرین باشیم.
 
معاونت زیارت و گردشگری اظهار کرد: برای زائرین و مجاورین برنامه‌های فرهنگی داریم. طرح قرار زیارت در طول روز و از افطار تا سحر ویژه نوجوانان و خانواده‌ها با محوریت مساجد برگزار می‌شود. تاکنون ۵۷ تور زبارت با حضور ۲ هزار و ۵۷۰ نوجوان از افطار تا سحر داشته‌ایم. تولید محصولات راهنمای زائر و توزیع در ورودی‌های مشهد انجام خواهد گرفت. همچنین نمایشگاه مخصوص زیارت در پارک وحدت از ساعت ۹ صبح تا ۱۶ عصر، پذیرای زائرین و مجاورین است.
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر