@mashhadrokhdad
menusearch
mashhadrokhdad.ir

زندانیان مشهد، میهمان افطاری ساده امامزادگان

جستجو
۱۴۰۲/۱۲/۲۰ یکشنبه
(0)
(0)
زندانیان مشهد، میهمان افطاری ساده امامزادگان
زندانیان مشهد، میهمان افطاری ساده امامزادگان

زندانیان مشهد، میهمان افطاری ساده امامزادگان

 
 
 
 
 
مدیرکل اوقاف و امورخیریه خراسان رضوی گفت: با همکاری اداره کل زندان‌های خراسان رضوی مقرر شده است، با هدف دیدار زندانیان با خانواده خود و صرف افطاری ساده در کنار یکدیگر، ۴ شب در زندان مشهد ۵ هزار نفر، شامل هزار زندانی و ۴ هزار نفر خانواده آنها، میهمان افطاری ساده یک امامزاده خواهند شد.
 
 
 
 
 
 
به گزارش پایگاه خبری مشهد رخداد؛ حجةالاسلام محمد احمدزاده در نشست خبری طرح آرامش بهاری در ضیافت الهی سال ۱۴۰۳ که در محل اداره‌ کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی برگزار شد، گفت: همه ساله در ایام ماه مبارک رمضان، طرح ضیافت الهی در بقاع متبرکه و آستان امامزادگان برگزار می‌شود، همچنین در تعطیلات نوروزی در تعدادی از بقاع طرح آرامش بهاری را داریم.
 
وی ادامه داد: امسال این تلاقی را باید به احسن وجه استفاده نمائیم. از ۲۲ اسفند تا ۲۳ فروردین ۱۴۰۳ طرح ضیافت الهی را در ۱۱۷ بقعه خواهیم داشت. نماز جماعت، بیان احکام، سخنرانی، ادعیه، مناجات خوانی، جلسات تفسیر قرآن کریم، محافل انس با قرآن، ترتیل خوانی و جزء خوانی از جمله برنامه‌های پیش بینی شده در بقاع خواهد بود.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با اشاره به اینکه در ۳۵ بقعه متبرکه جزء خوانی و انس با قرآن با حضور فاریان بنام کشور برگزار می‌شود، اظهار کرد: ترویج افطاری ساده با همکاری هیات امناء، خادمین و کمک خیرین خواهیم داشت. خیمه های معرفت بعد از نماز مغرب و عشاء، ویژه برنامه سالروز وفات حضرت خدیجه همزمان با دهم ماه مبارک رمضان با نام " خدیجه مادر امت" در دوم فروردین در بقاع متبرکه داریم. همچنین در هفت فروردین ماه نیز جشن ولادت حضرت امام حسن مجتبی را برگزار می‌نمائیم. مراسم لیالی قدر، روز جهانی قدس و نماز عید فطر در بقاع و امامزادگان از دیگر برنامه‌ها است.
 
حجةالاسلام احمدزاده در خصوص طرح آرامش بهاری نیز توضیح داد: از ۲۸ فروردین تا ۱۵ اسفند در دل طرح ضیافت الهی در ۱۱۷ بقاع متبرکه، طرح آرامش بهاری را خواهیم داشت. ۴ هزار نفر عوامل، از ستاد اداره کل، هیات امناء، خدام و خادمین افتخاری ما را یاری خواهند کرد. ویژه برنامه تحویل سال نو، طرح قرار دوازدهم، ۴۵ خیمه و غرفه معرفت با عناوین مختلف و موضوعات قرآنی، در بقاع خواهیم داشت.
 
وی از برگزاری نمایشگاه با موضوعات ایثار و شهادت، خانواده، جنگ نرم در حاشیه طرح آرامش بهاری خبر داد و عنوان کرد: خدمات عمومی و و اسکان زائرین در میقات الرضا های سطح استان و خدمات سلامت در ایستگاه‌های سلامت پیش بینی شده است. ۱۰۰ نفر روحانی اعزامی وظیفه خدمات رسانی را برعهده دارند.
 
مدیر کل اوقاف خراسان رضوی ابراز کرد: با همکاری اداره کل زندان‌های خراسان رضوی مقرر شده است، با هدف دیدار زندانیان با خانواده خود و صرف افطاری ساده در کنار یکدیگر، ۴ شب در زندان مشهد ۵ هزار نفر، میهمان افطاری ساده یک امامزاده خواهند شد.
 
حجةالاسلام جمال ایزدی، معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی نیز در این نشست بیان کرد: در استان خراسان رضوی ۳۰۵ بقعه متبرک داریم که در سه سطح تعریف می‌شوند. بقاع سطح یک که بقاع ملی و کشوری اند، ۱۰ بقعه، ۱۵ بقعه در طراز استانی در سطح دو و بقاع سطح سه شهرستانی هستند.
 
وی ادامه داد: بقاع میقات الرضا که تعداد آن بین ۳۰ تا ۳۵ بقعه هستند در مسیر زائرین امام هشتم قرار دارند. این بقاع خدمات فرهنگی و خدمات رفاهی می‌دهند. تمام میقات الرضا‌ها امکان اسکان ندارند اما در برخی از آنها امکانات و ظرفیت خوبی جهت اسکان وجود دارد.
 
معاون اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی اعلام کرد: تمام ظرفیت مشهد، شامل حسینیه‌ها، اماکن مذهبی و زائرسراها به میزان لازم در خدمت زائرین خواهد بود. در حسینه ها ظرفیت ۵۰ هزار نفر شبانه روز اسکان وجود دارد. همچنین در شهر مشهد فقط بقعه سید غیاث‌الدین محمد داریم اما در اطراف مشهد ۲۰ بقعه متبرکه وجود دارد.
 
حجةالاسلام ایزدی تصریح کرد: نهم رمضان سالروز وفات گوهرشاد خاتون است. ایشان شخصیت خاصی دارند و بسیار شبیه حضرت خدیجه کبری فعالیت کرده‌اند. سال گذشته در این روز برنامه‌های خاصی داشتیم، امسال نیز برنامه‌های برای گرامیداشت این روز و شخصیت گوهرشاد خاتون پیش بینی کرده‌ایم.
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر