@mashhadrokhdad
menusearch
mashhadrokhdad.ir

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری مشهد خبر داد: ساماندهی کیوسک‌های با نگاه فرهنگی

جستجو
۱۴۰۳/۳/۳۰ چهارشنبه
(0)
(0)
مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری مشهد خبر داد: ساماندهی کیوسک‌های با نگاه فرهنگی
مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری مشهد خبر داد: ساماندهی کیوسک‌های با نگاه فرهنگی

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری مشهد خبر داد:

ساماندهی کیوسک‌های با نگاه فرهنگی

 
 
 
 
 
 
مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری مشهد گفت: یکی از اهداف مدیریت شهری این است که به کیوسک‌ها نگاه فرهنگی داشته باشند. به همین منظور در دو طرف کیوسک ها، برد دیجیتال نصب خواهد شد که قصد داریم در مناسبت‌های مختلف در برد های دیجیتال کیوسک‌ها، اکران شهری داشته باشیم.
 
 
 
 
 
 
به گزارش پایگاه خبری مشهد رخداد؛ حسن کلیدری، در نشست خبری با اصحاب رسانه در حاشیه تور خبری بازدید از فعالیت‌های سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری مشهد گفت: سازمان با رسالت حذف واسطه‌ها و ایجاد بازار دائقه مردم فعالیت می‌کند. رویکرد ما پیگیری پروزه‌های نیمه کاره و اتمام آنها و بعد تعریف پروژه جدید است.
 
وی ادامه داد: طی ۱۲ سال گذشته، ۶۹۵ خودرو بلامالک در پارکینگ های شهرداری مشهد در حالت توقیف بودند که نگهداری خودروها برای مدیریت شهری هزینه های سنگینی را ایجاد می‌کرد، در نهایت با همکاری قوه قضائیه و از طریق ستاد فرامین امام، مزایده برگزار و فروش خودروها انجام و این مسئله تعیین تکلیف شد.
 
مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری اظهار کرد: یکی دیگر از مشکلاتی که در سنوات گذشته وجود داشت و باید تعیین تکلیف درباره آن انجام می‌شد، ساماندهی سند مالکیت واحدهای تجاری بود که در این حوزه، ساماندهی دکه‌های مطبوعاتی در اولویت قرار گرفت و ۱۶۰ مورد از ۱۸۰ دکه موجود در مشهد پس از طی کردن مراحل قانونی قرارداد منعقد شد و باتوجه به اینکه ۲۰ دکه دیگر به صورت موروثی اداره می‌شوند و نیاز به روند مراحل قضایی دارند، با این دکه داران نیز به زودی پروسه قرارداد انجام خواهد شد.
 
کلیدری عنوان کرد: یکی از اهداف مدیریت شهری این است که به کیوسک ها نگاه فرهنگی داشته باشد و به همین منظور کیوسکی در منطقه احمدآباد مستقر شده که به صورت دیجیتالی است و در دو طرف آن برد دیجیتال نصب شده و قصد داریم تا در مناسبت‌های مختلف اکران‌های شهری ویژه‌ای در این بردهای دیجیتال داشته باشیم.
 
وی افزود: طی سلسله نشست‌ها و تفاهم‌نامه‌هایی که با سازمان های مربوط به کارگری داشتیم و طی بازه زمانی ۶ ماهه و همچنین در راستای حفظ کرامت انسانی، ایست کارها در سطح شهر مشهد برای سامان‌دهی به وضعیت کارگران شکل گرفت و کارگرانی که پراکنده بودند با این اقدام در مکانی مشخص متمرکز شدند و سازمان های عضو تفاهم‌نامه ملزم به حمایت و ارائه خدمات به کارگران هستند.
 
مدیرعامل سازمان تصریح کرد: طبق کمیسیون بند ۲۰، باید به وضعیت ۱۲ هزار مورد شغلی مزاحم توسط این سازمان رسیدگی‌ها انجام می‌شد که پس از طی شدن فرآیند قانونی، از این تعداد ۲ هزار و ۷۶۰ واحد صنفی متخلف در سطح شهر مشهد پلمب و بررسی ۵ هزار و ۳۹ رسته شغلی مزاحم دیگر نیز در دست اقدام قرار گرفت.
 
حسن کلیدری، با اشاره به اینکه سال گذشته یک سری جشنواره داشتیم که امسال نیز تکرار خواهیم کرد، ابراز کرد: یکی از طرح هایی که سال گذشته در فروشگاه شهرما اجرا شد، طرح "کرامت" بود که دراین طرح کالاهای اساسی با ۶ تا ۲۵ درصد تخفیف به مشتریان عرضه می‌شد و از این طریق نزدیک به ۸۰ میلیارد تومان خرید و فروش در فروشگاه شهرما صورت گرفت؛ علاوه بر این نیز ۱۵ جشنواره تخفیفی در مناسبت‌های مختلف سال برگزار و کالاهای مورد نیاز شهروندان بین ۶ تا ۴۶ درصد تخفیف عرضه شد.
 
وی تاکید کرد: در سنوات گذشته مکان‌هایی با هدف تامین اقلام مورد نیاز زائران، به صورت موقت دایر بود که با پیگیری های انجام شده و باتوجه به نیاز زائران، مکان هایی به صورت دائم در خیابان‌های منتهی به حرم‌مطهر ایجاد شد و کالاهای مورد نیاز طبق مصوبه تنظیم بازار و تحت نظارت مستقیم سازمان‌های مختلف، به زائران عرضه می‌شود.
 
به منظور ساماندهی برنامه های خرید و فروش خودرو و به همت مدیریت شهری در ذیل جنوبی جمعه بازار خودرو قدیم، فضای جدیدی به منظور معامله خودرو ایجاد شد که هر جمعه بین دو هزار و ۸۰۰ تا ۳ هزار خودرو در این بازار خرید و فروش می‌شوند.
 
مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی با بیان اینکه در سال گذشته ۸ پل عابرپیاده اجرا شد، گفت: پل بازار مجیدیه و دو روز بازار انجام شده که چند روز آینده بهره‌برداری خواهد شد. همچنین مجتمع پرندگان، که یکی از مشکلات خیابان توحید بود، مرتفع شده که اگر آخرین مجوز را بگیریم، آخر این ماه افتتاح خواهیم داشت.
 
 
شایان ذکر است؛ خبرنگاران رسانه‌های مشهد در تور رسانه‌ای، از ایست کار خیابان سید رضی، چهارشنبه بازار مجیدیه و فروشگاه شهرما پیروزی، بازدید کردند و در جریان بخشی از فعالیت‌های سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری مشهد قرار گرفتند.
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر