@mashhadrokhdad
menusearch
mashhadrokhdad.ir

همایش فرصت سرمایه‌گذاری در بازار رمز ارزها برگزار شد

جستجو
۱۴۰۳/۳/۳۰ چهارشنبه
(0)
(0)
همایش فرصت سرمایه‌گذاری در بازار رمز ارزها برگزار شد
همایش فرصت سرمایه‌گذاری در بازار رمز ارزها برگزار شد

همایش فرصت سرمایه‌گذاری در بازار رمز ارزها برگزار شد

 
 
 
 
 
 
 
به همت شرکت سرمایه‌گذاری کپیتالی‌نو، همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها با حضور با شکوه، کارشناسان اقتصادی، متخصصان حوزه بلاکچین، علاقمندان و صاحبان سرمایه در هتل درویشی مشهد برگزار شد.
 
 
 
 
 
 
 
 
به گزارش پایگاه خبری مشهد رخداد؛ دکتر عباس آشتیانی، پژوهشگر حوزه بلاکچین و رمز ارز در این همایش گفت: برای اینکه یک حاکمیت، حکمرانی کند، انحصار چاپ پول را در اختیار دارد. ارز ملی توسط دولت‌ها چاپ می‌شود و نمایشگر دارایی آن کشور است. اگر چاپ پول متناسب با تولید و تراز تجاری باشد برای کشور مفید است اما اگر خلق پول بیشتر از تراز تجاری و تولید گردد به پدیده تورم منجر می‌گردد.
 
وی افزود: در دوران کرونا وقتي کارخانه‌ها تعطیل و مردم خانه نشین شدند، ۴ تریلیون دلار پول بدون پشتوانه در دنیا چاپ گردید که چاپ این پول منجر به افزایش سطح قیمت‌ها می‌شود. جمع کل دارایی جهان ۴۳۰ تریلیون دلار بود. دولت آمریکا برای اینکه تورم را کنترل کند و پول را از دست مردم جمع نماید، نرخ بهره را بالا برد و مردم مشتاق به سرمایه‌گذاری در بانک شدند و در نتیجه پول در دست مردم کمتر شد.
 
دکتر آشتیانی با اشاره به اینکه؛ بعد از این اتفاق اول قیمت کالاهای مصرفی و بعد قیمت مسکن رشد دارد و بازار طلا و بازار رمز ارز تنها بازاری هستند که تاثیر نمی‌گیرند، عنوان کرد: بازار طلا ۱۴ تریلیون دلار و بازار رمز ارزها ۲/۵ تریلیون دلار است. در ۶ ماه آینده افزایش رشد قیمت در بازار کالاهای سرمایه‌ای مثل طلا و رمز ارزها خواهد بود. وقتی پول از بانک بیرون می‌آید به دست صاحبان سرمایه می‌افتد و به سمت کالاهای کم کشش تاثیر می‌گذرد.
 
این کارشناس اقتصادی توضیح داد: پنج بازار مستقل در کشور داریم. بازار کالاهای بادوام، بازار طلا، بازار بورس، بازار مسکن و بازار رمز ارزها، بازارهای کشورها هستند. ویژگی‌های بازار، نقد پذیری، نوسانات قیمت، تقاضای بازار و ریسک از دست دادن هستند که هر کدام در هر نوع بازار کشش آن متفاوت است. یکی از حوزه‌هایی که تقاضای آینده دارد، حوزه رمز ارزها است. آینده، وب ۳، هوش مصنوعی و فروپاشی اقتصاد نشان از اهمیت توجه به حوزه رمز ارزها است.
 
این پژوهشگر حوزه بلاکچین تاکید کرد: امروز در دنیا و اروپا، یکی از مواردی که احساس نیاز است و توجه می‌گردد، مشاورین اقتصادی هستند. ولی در کشورمان ایران، هنوز مردم آشنایی چندانی با آن ندارند. مشاورین اقتصادی با بررسی شرایط، شخصیت افراد و محیط.، بر مبنای روانشناسی نسخه خاص آن حوزه مالی را تجویز می‌کند.
 
عباس محمدیان، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری کپیتالی‌نو نیز گفت: ما از سال ۸۸ در حوزه فن‌آوری اطلاعات فعالیت داشتیم که دستاوردهای مختلفی داشتیم. در سال ۹۳ در زمینه هوشمندسازی ادرات و سازمان‌ها کار کردیم. در سال ۹۵ با ارز دیجیتال آشنا و به عنوان ابزار قدرتمند شناسایی کردیم. با همایش‌ها، مردم را با آن آشنا و سرمایه‌گذاری کردیم.
 
وی ادامه داد: در حوزه تحقیق و توسعه بلاکچین کار کردیم. در سال ۹۸ و ۹۹ دوباره موفقیت را تکرار و خلق ثروت نمودیم. در هر بازار باید نیاز و تجربه آن بازار را داشته باشیم. ما این تجربه را در اختیار دیگران گذاشته و کپیتالی‌نو را بوجود آوردیم، که فرصت خوبی برای علاقمندان حوزه ارز دیجیتال، بازار مالی، بلاکچین است تا سرمایه‌گذاری در آن حوزه‌ها انجام دهند. در بخش‌های مختلف در کنارشان هستیم تا مشاوره صحیح برای استفاده از بازار ارزهای دیجیتال نمائیم.
 
مديرعامل شرکت سرمایه‌گذاری کپیتالی‌نو در جمع خبرنگاران عنوان کرد: ما فعالیت خودمان را از سال ۹۵ شروع کردیم و تا کنون دانش و موفقیت‌های خوبی به دست آوردیم. وظیفه خودمان می‌دانیم این دانش و تجربه را در اختیار افراد دیگر قرار دهیم. با توجه به وضعیت اقتصادی کشور، بستر خوبی است که اگر کسی می‌خواهد سرمایه‌گذاری نماید با دانش و آگاهی سرمایه‌گذاری کند. هدف ما این است بازار را درست به افراد بشناسانیم.
 
وی ادامه داد: با استفاده از تکنولوژی های جدید و هوش مصنوعی سعی کردیم بازار را درست پیش بینی کنیم و عملکرد خوب و مناسب داشته باشیم و با تشخیص ریسک افراد مسیر مناسب سرمایه‌گذاری را به آنها پیشنهاد دهیم و سرمایه‌گذاری نمائیم.
 
سارا مظفری، رئیس هیات مدیره شرکت کپیتالی‌نو نیز در این همایش عنوان کرد: در تمام مدت فعالیت تجربیات کشف کردیم که دستاوردهایی برایمان داشت. دستاوردهایی که تشکیل تیم کپیتالی‌نو، نقشه راه و ایجاد عملکرد مطلوب در بستر سرمایه‌گذاری از آن جمله است. بکی از دستاوردهای بزرگ ما تیم است. این افراد با انگیزه، در تیم توسعه بازار، تیم اجرایی و تیم مدیریت سرمایه‌گذاری، برای موفقیت کپیتالی‌نو تلاش می‌کنند.
 
وی با بیان اینکه؛ هدف و مسئولیت ما حفظ سرمایه و بعد استفاده از فرصت بازار است، افزود: در بخش نقشه راه با استفاده از هوش مصنوعی تلاش می‌کنیم ساختارمند در بازار ورود کنیم. تحلیل فاندامنتال، تحلیل آبچین، تحلیل تکنیکال و مدیریت ریسک در این بخش قرار می‌گیرند و هر کدام استراتژی های خاص خود را دارد.
 
مدیر ارشد سرمایه‌گذاری شرکت با بیان اینکه؛ اتفاقات کوجک و بزرگ در جهان می‌تواند در بازار رمز ارزها تاثیرگذار باشد، اظهار داشت: کاهش نرخ بهره، حمایت نامزدهای انتخاباتی آمریکا، صندوق قابل معامله در بورس ETF، هاوکینگ بیت کوین و آلت سیزن ۲۰۲۴- ۲۰۲۵ چشم انداز بازار است. در راستای این چشم‌انداز با استفاده از تیم متخصص شرکت، تیم توسعه بازار اقدام به سه سبد سرمایه‌گذاری، پایدار با سطح ریسک یک، سبد هوشمندانه با سطح ریسک دو و سبد جسورانه با سطح ریسک چهار نموده است.
 
رئیس هیات مدیره شرکت نیز در جمع اصحاب رسانه عنوان کرد: ما فعالیت خودمان را از مدتها قبل شروع کردیم و در یک سال اخیر عملکرد درخشانی در سبد گردانی داشته‌ایم. با توجه به بازار ارزهای دیجیتال، انتظار داریم هیجان نقدینگی و سرمایه‌ها وارد این بازار شود، که باید مراقب بود در چه نواحی خرید و چه نواحی خروج از بازار داشت که باید در این مسیر از مشاوره افراد متخصص استفاده کرد.
 
وی ادامه داد: ارزهای دیجیتال یکی از خدمات در سرمایه‌گذاری است. خیلی افراد با توجه فرصت‌های خوب، نوسانات خوب و سرمایه و سود بر حسب دلار می‌توانند از آن استفاده نمایند. البته تاکید می‌شود، افرادی که سرمایه آزادی دارند باید ورود کنند. به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود افراد با وام یا فروختن لوازم و وسایل به بازار ورود نمایند، تا بتوانند قدرت ریسک خوبی داشته باشند. ما با توجه به قدرت ریسک پذیری افراد مشاوره به آنها می‌دهیم تا در درجه اول، تضمین اصل سرمایه و بعد کسب سود را داشته باشند.
 
احمد جنتی فرد، مدیرعامل انجمن بلاکچین خراسان نیز در جمع خبرنگاران گفت: ما سالها با استفاده از همکاران در این عرصه کار کردیم و تجربه های خارج از کشور را داریم و عملا نمونه پروژه‌های موفق را رصد می‌کنیم. مدل سرمایه‌گذاری و سرمایه پذیری در تمام بازارهای مالی، بازار بورس جهانی، بازار فارکس و بازار ارزهای دیجیتال، در تمام دنیا مرسوم است. ما به عنوان کشوری که دنبال کننده تکنولوژی دنیا هم ابن مسیر را باید ادامه دهیم.
 
مدیرعامل انجمن بلاکچین خراسان عنوان کرد: تکنولوژی در حال جاری و ساری است. در پنج سال گذشته کمتر کسی با بلاکچین و رمزارز آشنا بود، اما این دانش با سرعت در دست همه قرار می‌گیرد. در پنج سال آینده ما این دانش را به عنوان روزمره زندگی خودمان خواهیم داشت و پرداخت‌هایمان از پرداخت کارت بانکی به سمت پرداخت‌های رمزارز می‌رود.
 
وی افزود: موضوعی که باید افراد عادی توجه داشته باشند این است که در جای درست، زمان درست و مکان درست سرمایه‌گذاری نمایند، در بازاری که شناختی ندارند وارد نشوند که دانش این حوزه شرط لازم است. آنچه باید توجه داشت، فقط ۲۰ درصد بازار قابل اعتماد است. همه تلاش انجمن‌ها روی سرمایه‌گذاری همین ۲۰ درصد است.
 
جنتی فر تاکید کرد: اگر می‌خواهیم از چارچوب فعلی خودمان که درآمد ریالی داریم خارج شویم و درآمد بالاتری داشته باشیم حتما به سمت بازارهای نوین مالی مثل بازار بورس، بازار بورس جهانی و بازار ارزهای دیجیتال باید برویم. اگر خودمان دانشی نداریم اول کسب کنیم و اگر دانش مان کافی نبود به افراد درست محدود اعتماد کنیم.
 
مدیرعامل انجمن بلاکچین خراسان تصریح کرد: دانش رمزارزها و بازهای نوین جهانی در سه سطح برای همه لازم است. مردم عادی، برای استفاده روزمره، افراد سرمایه‌دار و سرمایه‌گردان برای خلق ثروت و افراد متخصص برای استفاده از تکنولوژی در کشور، نیاز دارند. انجمن بلاکچین با سه هدف اطلاع‌رسانی، آموزش و تولید علم و تقویت گروه‌ها فعالیت می‌نماید.
 
وی بیان داشت: خراسان همیشه در عرصه فن‌آوری پیشتاز است. همه افراد انجمن بلاکچین خراسان تجربه کشوری دارند. ظرفیت سرمایه‌گذاری و دانش اندوزی در این آستان بالا است و نیروهای انسانی متخصص به نسبت جمعیت سه به یک است، یعنی سه برابر استاندارد ملی نیروی انسانی متخصص تربیت شده داریم.
 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر