@mashhadrokhdad
menusearch
mashhadrokhdad.ir

ورود داروسازی ثامن به تولید قطره‌های چشمی

جستجو
۱۴۰۳/۲/۲۶ چهارشنبه
(0)
(0)
ورود داروسازی ثامن به تولید قطره‌های چشمی
ورود داروسازی ثامن به تولید قطره‌های چشمی

ورود داروسازی ثامن به تولید قطره‌های چشمی

 
 
 
 
 
در راستای پیشبرد رسالت اجتماعی آستان قدس رضوی در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، طرح‌های نوآورانه و پذیرش سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی با رویکرد عدم تصدی‌گری در جهت تولید محصولات با ارزش افزوده بالا، توسعه محصولات و سرمایه‌گذاری، شرکت داروسازی ثامن اقدام به مشارکت با شرکت نیکی آلمان در حوزه تولید" قطره‌های چشمی " با ظرفیت ۱۵۰ میلیون عدد نموده است.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
به گزارش پایگاه خبری مشهد رخداد؛ مجید طبسی در نشست خبری آئین افتتاح شرکت داروسازی نیکی سام فارما که در شرکت داروسازی ثامن برگزار شد گفت: در داروسازی ثامن یک رویکرد داریم که در دو موضوع توجه شده است. درمان و نیازمندی حوزه درمان و افرادی که در حوزه دانش اطلاعاتی دارند اما توان اجرایی ندارند، شرکت ثامن یک مجموعه وابسته به آستان قدس رضوی است و رسالت دارد از دو حوزه حمایت کند.
 
وی افزود: رویکرد اصلی، استفاده از مشارکت بخش خصوصی و حوزه سرمایه گذار خارجی است. شرکت ثامن تمایل دارد مشارکتی سرمایه‌گذاری کند و از آنها حمایت و استفاده نماید. در این راستا ورود به تولید قطره چشمی کردیم. امروز در بخش درمان استفاده از محصولات یکبار مصرف مفهوم پیدا کرده است. قطره‌های چشمی از سال‌های اخیر با توجه به نیاز جامعه ضرورت دارد در اختیار مردم قرار بگیرد.
 
مدیر عامل شرکت داروسازی ثامن ادامه داد: به یک شرکت آلمانی پیشنهاد شد و آنها اعلام آمادگی کردند تا زبر ساخت را ما و ماشین آلات را آنها به عنوان آورده مهیا نمایند. در دی ماه سال ۱۴۰۲ شرکت مشترک تاسیس شد. در یک فاصله کوتاه دستگاه‌ها آماده شد و ما نیز زیرساخت را آماده نمودیم و تولید آزمایشی شکل گرفت. طرفیت تولید ۱۵۰ میلیون عدد در سال است که در مساحت ۸ هزار و ۹۰۰ متر مربع با زیر بنای ۳ هزار و ۵۰۰ متر مربع در دو فاز انجام می‌شود. میزان سرمایه گذاری ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار یورو و ۱۰۰ میلیارد تومان بوده است.
 
طبسی با اشاره به اینکه ۶ محصول در واحد تحقیقات برنامه ریزی شده است که در حال اخذ مجوز از سازمان غذا و دارو هستیم و تا پایان سال قصد داریم ۴ محصول را روانه بازار کنیم. بخش عظیم این محصولات در کشور وجود ندارد و بخشی کمبود است، اما نگاه ما صادرات است که بنا داریم از ظرفیت شریک خارجی در این امر استفاده نمائیم. شرکت داروسازی ثامن از دیرباز در صادرات فعال بوده و صادرات به دیگر کشورها داریم.
 
وی تصریح کرد: شرکت داروسازی ثامن در حال حاضر، ۳۵ درصد سهم بازار سرم تزریقی کشور، ۷۰ درصد محصولات هم همودیالیز و ۱۰۰ درصد سهم بازار حوزه دیالیز را در اختیار دارد. شرکت در ۷۵ محصول پروانه تولید دارد و گردش مالی شرکت هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است.
 
محمدرضا میهن پرست، معاونت اجرایی شرکت داروسازی ثامن نیز در این نشست خبری عنوان کرد: شرکت در سال ۶۳ تاسیس شد و سال ۷۱ جزء ده طرح برتر افتتاح شد. شرکت با ۷۰۰ پرسنل در سه شیفت فعالیت می‌نماید که بر اساس جشم انداز خود،" پیشرو، پیشران و خود اتکا " است. ۷۵ درصد سهام شرکت را آستان قدس رضوی، ۲۲ درصد را صندوق بازنشستگی و ۳ درصد سهام را داروسازی حکیم در اختیار دارد.
 
وی افزود: رسالت شرکت پاسخگویی به نیازهای دارو و درمان کشور است و در این زمینه پیشرو بوده است. همچنین شرکت داروسازی ثامن در تولید وحمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان پیشران است. این شرکت علاوه بر تامین نیازهای جامعه درمان، جلو داروهای وارداتی را نیز گرفته است.
 
میهن پرست بیان کرد: سال ۹۹، ایجاد پردیس سلامت ثامن برای اولین بار در کشور صورت گرفت که در ۵ محور داروهای تزریقی، داروهای استنشاقی، داروهای بیوتکنولوژی، غذا به عنوان پیشران سلامت و تجهیزات حوزه سلامت، فعالیت می‌کند،
 
معاون اجرایی داروسازی ثامن با اشاره به اینکه یکی از شرکت‌های زیر مجموعه شرکت نیکی سام فارما است، اظهار داشت: ۵۶ درصد سهام شرکت از آن سرمایه‌گذار خارجی و ۴۹ درصد متعلق به داروسازی ثامن است، که در راستای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و جذب سرمایه‌گذاران خارجی صورت گرفته است.
 
وی تاکید کرد: ما با تامین کنندگان تحقیقات بازار مشترک ایجاد کرده‌ایم. یکی از استراتژی های شرکت ارتباط با تامین کنندگان است و یکپارچگی عمودی با شرکت‌های پخش ایجاد کردیم.
 
پیمان پژند، معاون بهره‌برداری شرکت داروسازی ثامن نیز اظهار کرد: در بخش حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان قدم‌های بزرگی برداشته ایم. از سال ۹۷ که تحریم بانکی شکل گرفت، در تامین مواد اولیه و قطعات مشکل جدی پیش‌آمد که با هسته علمی در دانشگاه فردوسی مشهد و دیگر دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان این مشکل حل گردید.
 
وی ادامه داد: سال ۹۸ و ۹۹ با فراگیری بیماری کرونا، خط محصول را به سرم تغییر دادیم و ۴۰ درصد ظرفیت تولید را افزایش دادیم که کمک بزرگی به جامعه سلامت کردیم. در حال حاضر عملا محصولات و قطعات که از خارج وارد می‌کردیم، تولید کننده هستیم. همچنین ارتباط صنعت و دانشگاه قبلا نقص داشت. یکی از اقدامات موثر استفاده از توانمندی پرسنل فنی و علمی شرکت بود.
 
معاونت بهره‌برداری داروسازی ثامن تصریح کرد: با توجه به بالا رفتن سن پرسنل فنی و قدیمی و متخصص شرکت که خروج آنها، باعث نقص و اشکال در خطوط بوجود می‌آید، با توصیه مدیرعامل شرکت، شرکت دیگری تاسیس شد که در زمینه لوازم جانبی حوزه درمان فعالیت می‌کند.
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر