@mashhadrokhdad
menusearch
mashhadrokhdad.ir

وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: هیچ اولویتی، اولویت‌تر از ایمنی و جان مردم نداریم

جستجو
۱۴۰۲/۱۲/۲۵ جمعه
(0)
(0)
وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: هیچ اولویتی، اولویت‌تر از ایمنی و جان مردم نداریم
وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: هیچ اولویتی، اولویت‌تر از ایمنی و جان مردم نداریم

وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد:

هیچ اولویتی، اولویت‌تر از ایمنی و جان مردم نداریم

 
 
 
 
 
 
وزیر راه و شهرسازی گفت: هیچ اولویتی، اولویت‌تر از جان مردم و ایمنی نداریم. تا رسیدن به نقاط مطلوب شاید فاصله داشته باشیم ولی خیلی شاخص‌ها محقق شده است. در ایمنی شاخص‌های خوبی را پاس کرده‌ایم.
 
 
 
 
 
به گزارش پایگاه خبری مشهد رخداد؛ مهرداد بذرپاش در مراسم افتتاح پروزه‌های عمرانی و توسعه‌ای فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد گفت: خدا را شکر می‌کنیم که در ماه مبارک رمضان توفیق خدمت به زائرین حضرت نور و حضرت علی بن موسی الرضا شامل حال ما شد. گاهی در یک کار کوچک، خداوند چنان برکت در کار و تصمیم و تصویر نائل می‌کند. در تاریخ بعد از انقلاب کم نداشتیم کسانی که در آسمان معروف‌تر از زمین بودند.
 
وی افزود: در روزهای پایانی سال ۱۴۰۲ بسر می‌بریم و سال جدید برای هدف‌گذاری متفاوت در افق های جدید برای مردم عزیز باید داشته باشیم تا این افق‌ها و رویکردها در بخش‌های مختلف، طعم خوش آن را مردم حس کنند. میلیون وزارت راه و شهرسازی ابن عزم با تمام قوا شکل گرفته تا توان نرم افزاری و سخت افزاری خود را پای کار آوریم.
 
وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: امسال پیش بینی می‌کنیم حدود ۱۷ میلیون مسافر نوروزی از ظرفیت های مختلف حمل و نقل استفاده کنند، که این عدد همت متفاوت را می‌طلبد. از چند روز دیگر عملیات راهداری شروع می‌شود. بخش ریلی و بخش هوایی نیز نیازهایی طلب می‌نماید.
 
بذرپاش ادامه داد: در حوزه فرودگاهی امروز یک کار خوب را در مشهد دیدیم که باعث افزایش ظرفیت فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد از ۷ میلیون به ۱۰ میلیون می‌شود. ابن عمل به نقش واقعی این فرودگاه برای ترانزیت بین‌المللی تبدیل می‌کند.
 
وی تصریح کرد: دو راهبردی که در دستور کار داریم و ابلاغ شده است. راهبرد ایمنی و راهبرد آسایش و آرامش مردم است. این راهبردها در کل صنعت حمل و نقل است اما در حوزه شبکه فرودگاهی، ایمنی شهروندان برای استفاده از ناوگان هوایی در راس فعالیت‌های ما قرار دارد. سامانه کمک ناوبری کمک شایانی به امنیت پروازها می‌کند.
 
وزیر راه و شهرسازی گفت: یکی از مشکلات در مشهد هوای مه آلود است که باعث تاخیر یا کنسل شدن پروازها می‌شود، که زمینه گله‌مندی مسافربن است. سامانه کمک ناوبری بخش زیادی از این معضل را حل می‌کند. امیدواریم در عمل مردم این ارتقاء کمک ناوبری را ببینند.
 
وی بیان کرد: آسایش و آرامش مردم راهبرد دوم است. اضافه کردن ۲۰ هزار متر مربع وسعت فرودگاهی، ارتقاء خوبی می‌دهد که به ورودی و خروجی کمک نماید. همه معطلی در ورودی و خروجی یا نفاط سوار شدن است که پل‌ها کمک به سوار و پیاده شدن می‌کند. همه فرودگاه‌ها که اجازه می‌دهد و مدل هواپیما که امکان اتصال این نوع پل‌ها را دارد در سال ۱۴۰۲ تجهیز منابع مجوز خوبی داده‌ایم.
 
مهرداد بذرپاش گفت: یکی از مشکلات ظرفیت ایستگاه‌های هواپیمایی است. روزانه ۲۴ هزار مسافر از فرودگاه شهید هاشمی نژاد، استفاده می‌کنند و روزی تا ۲۰۰ پرواز در روزهای خاص در این فرودگاه داشته‌ایم. این فرودگاه در مقیاس خوبی خدمت رسانی می‌کند. در این افتتاح جدید در یک طبقات، شرکت‌های که نیاز به نمایندگی داشتند را ایجاد کردیم تا همه در یکجا خدمت رسانی و پاسخگو باشند.
 
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: ۵۶ فرودگاه در اختیار شرکت فرودگاه‌ها است و دیگر شرکت‌ها نیز باید رعایت استانداردهای شرکت فرودگاهی را انجام دهند. مالکیت خصوصی نمی‌تواند دلیل عدم رعایت استانداردها باشد. تاخیرها نظم زندگی مسافرین را بهم می‌ریزد و مختل می‌کند. اتفاق از نظر ما یک اتفاق است ولی برای او اختلال در برنامه ریزی و زندگی است و نباید فقط به او بگوئیم که اتفاق است.
 
رضا نخجوانی، مدیر عامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران نیز در این مراسم گفت: این پروژه‌ها در راستای ماموریت وزارت در زمینه حفظ و ارتقای ایمنی، ارتقای خدمات و کاهش ایستایی است. این پروزه‌ها در کشور تعریف شده که یا به اتمام رسیده و یا در حال اجرا است.
 
وی ادامه داد: چند روز قبل در فرودگاه اهواز ۴ هزار متر مربع به فضای فرودگاهی اضافه شد. امروز نیز پایش ILS از فرودگاه مشهد آغاز شد و به تمام فرودگاه‌های که تحت پوشش ما هستند و فرودگاه‌هایی که تحت پوشش ما نیستند مانند فرودگاه کیش خدمات خواهد داد.
 
محمود امانی بنی، مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان رضوی نیز عنوان کرد: امروز چهار پروژه را شاهد افتتاح و بهره‌برداری هستیم. برای سال ۱۴۰۳ با توجه به اینکه باند اصلی نیاز به بهسازی دارد در دستور کار قرار دارد. ترمینال فعلی منفی یک، طراحی برای هوشمند سازی بار و مسافر برای سال آینده داشته‌ایم.
 
وی افزود: روشنایی باند فرودگاه مشهد خریداری شده و بعد از بهسازی باند اصلی مورد بهره‌برداری قرار می‌دهیم. در ایام کرونا فهمیدیم ۶۸ تا ۷۰ درصد مسافرین فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد زائر هستند که باید بهترین خدمات را به زائرین و مهمانان امام رضا (ع) بدهیم.
 
 
 
شایان ذکر است؛ در آئین افتتاحیه پروزه‌های عمرانی و توسعه‌ای فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد با حضور مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی، جمعی از مسئولین استانی و کشوری و مسئولین شرکت فرودگاهی کشور، چهار پروژه، توسعه ترمینال داخلی، توسعه آپرون، افتتاح پل‌های ارتباطی انتقال مسافرين و سامانه کمک ناوبری ILS افتتاح و بهره‌برداری رسید
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر