@mashhadrokhdad
menusearch
mashhadrokhdad.ir

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری مشهد تاکید کرد:  قشر خاصی جامعه هدف ما نیست

جستجو
۱۴۰۲/۱۲/۱۹ شنبه
(0)
(0)
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری مشهد تاکید کرد:  قشر خاصی جامعه هدف ما نیست
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری مشهد تاکید کرد:  قشر خاصی جامعه هدف ما نیست

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری مشهد تاکید کرد:

قشر خاصی جامعه هدف ما نیست

 
 
 
 
 
 
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد گفت: ما قشر خاصی را جامعه هدف قرار نداده‌ایم، جامعه هدف ما تمام اقشار و تمام سنین است. تجهیزات و ماشین آلات سازمان آتش‌نشانی مشهد در کشور برتر است. نردبان بالابر ۷۲ متری، ترموفن و کپسول اکسیژن همراه، در میان سازمان‌های کلان شهرها بی نظیر است.
 
 
 
 
 
به گزارش پایگاه خبری مشهد رخداد؛ حمید رضا کافی‌نیا در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن شهدای شهرداری مشهد برگزار شد، گفت: شهر مشهد دارای ۵۶ ایستگاه عملیاتی دارد که پنجاه و ششمین ایستگاه در ۱۷ اسفند امسال همراه ۱۴۳ دستگاه تجهیزات با هزینه ۱۰۰ میلیارد تومان افتتاح شد. سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد هزار و ۷۰۰ نیروی اداری و عملیاتی دارد که بصورت ۲۴ ساعته بالغ بر ۱۰۰ خدمت را به شهروندان ارائه می‌نمایند.
 
وی افزود: میانگین حریق در سازمان ۴ دقیقه و ۳۳ ثانیه بوده که استاندارد آن بین ۴ تا ۷ ثانیه است. در یک سال گذشته ۲۱ هزار عملیات داشتیم که بطور میانگین روزانه ۶۳ عملیات و ۲ هزار تلفنی بوده است. در این مدت ۱۳۳ هزار تماس مزاحمی و ۲۹۸ هزار تماس اشتباهی برقرار شد. در سازمان آتش نشانی مشهد ۱۲۱ هزار آموزش شهروندی انجام شده و ۱۴ هزار آتش نشان داوطلب تربیت گردیده که از آقایان در عملیات و از خانم‌ها در آموزش استفاده می‌گردد.
 
کافی نیا با بیان اینکه یکی از اهداف سازمان آتش‌نشانی، توسعه فرهنگ ایمنی است. ادامه داد: هدف این است با آتش نشان داوطلب فرهنگ ایمنی ارتقاء پیدا کند. آتش نشان داوطلب یک شهروند است و قبل از حضور ما سر صحنه حاضر است. آتش نشان داوطلب در تمام اقشار وجود دارد و کمک می‌کند تا اطفای حریق شکل بگیرد. 
 
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد اظهار کرد: در بخش رضایت مندی شهروندان یکی از خدمات خوبی که انجام گرفته، خدمات غیر حضوری به شهروندان و نظارت ساختمان بود. شهروندان در سه مرحله پروانه، پابان کار و عدم خلاف باید از سازمان استعلام بگیرند. قبلا این روند بصورت حضوری بود که ۶۰ روز طول می‌کشید، اما اکنون بصورت غیر حضوری و به مدت ۲۴ ساعته رسیده است.
 
کافی نیا با اشاره به برگزاری مسابقه ایمنی ویژه کودکان در قالب موضوعات تخصصی همراه جوایز در باغ مشهد، بیان کرد: لایحه جامع ایمنی با همکاری چند سازمان بصورت موازی در حال انجام است که در سال آینده مصوب می‌گردد. برای ایمن سازی ساختمان‌های جدید همایش با سازمان نظام مهندسی ساختمان برگزار کردیم و برای ساختمان‌های قبلی در سطح شهر که دارای نواقص ایمنی هستند، سازمان آتش نشانی مشهد آمادگی مشاوره ایمنی را دارد.
 
وی خبر داد: یکی از فعالیت‌های خوب در سطح ملی، اتحادیه سازمان‌های آتش‌نشانی در کشور بود. در حال حاضر هیات امناء انتخاب شده است و امیدواریم در سال آینده به نتایج خوبی برسیم. همچنین اولین مرکز ایمنی سلامت همکاران سازمان در سطح کشور افتتاح کردیم که با حضور روانشناس به ریکاوری همکاران می‌پردازد.
 
مدیرعامل سازمان در خصوص افتتاح ایستگاه جدید نیز تصریح کرد: در افق تعداد ایستگاه‌های مشهد ۶۶ ایستگاه است. بخشی از کار تملک زمین است، مکان‌هایی مشخص شده تا تملک شود و در اختیار سازمان قرار بگیرد. برخی از این جانمایی‌ها در حاشیه شهر خواهد بود. همچنین یک ایستگاه در بافت مرکزی و میدان شریعتی در حال انجام است. منتظریم تا زمین تحویل ما شود و مراحل ساخت صورت گیرد.
 
کافی نیا در خصوص تمهیدات سال جدید نیز گفت: همکاران سالن‌هایی که سالهای گذشته زائرپذیر بوده اند را مورد بازدید قرار داده و نواقص را به مناطق اعلام کرده‌اند، تا اگر شرایط منجر به اسکان اضطراری شود با ایمن اسکان داشته باشند. همچنین آموزش‌های لازم به مدیران مدارس و مساجد داده شده است.
 
مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد با اشاره به اینکه سه گروه ساختمان با اهمیت خیلی زیاد، زیاد و با اهمیت متوسط داریم، عنوان کرد: در طول ۱۱ ماه گذشته بالغ بر ۸۰ ساختمان اخطار ایمنی دریافت کرده‌اند. ۴۵ ساختمان با اهمیت زیاد اخطار داده شده که برخی مراکز بهداشتی هستند. همچنین در ۱۱ ماه گذشته هزار و ۳۴۰ ساختمان تائیدیه ایمنی، ۵۵ مدرسه گواهی ایمنی گرفتند. ۸۲۱ تائیدیه برای ساختمان تجاری صادر کردیم و ۱۰۷ ساختمان به مراکز قضایی معرفی کردیم.
 
وی در خصوص آتش نشانان خانم نیز توضیح داد: تعدادی همکار آتش نشان خانم داریم که در خدمت آنها هستیم و در حوادثی که ویژه بانوان است، اعزام می‌شوند. دنبال مجوز استخدام هستیم و پیگیری می‌کنیم. امیدواریم بتوانیم ایستگاه ویژه بانوانان را راه‌اندازی کنیم. همچنین بر اساس چارت سازمانی، ۲ هزار و ۱۰۰ استخدام باید داشته باشیم که اکنون هزار و ۶۳۲ نیرو داریم. در اوایل سال آتی قول مجوز استخدام ۲۰۰ نفر را داریم.
 
مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد در خصوص چهارشنبه آخر سال نیز خبر داد: مشابه سنوات گذشته همکاران آماده خدمات در چهارشنبه آخر سال هستند. نیروها و تجهیزات آماده‌ باش هستند. ۳۰ نقطه در سطح شهر شناسایی کردیم که در آن شب استقرار خودرو عملیاتی خواهیم داشت.
 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر